Redding All Stars 2024 Players

2024 Players

2024 REDDING BREAKFAST LIONS ALL STAR ROSTERS

GIRLS NORTH TEAM

CODY GODDARD – FOOTHILL/COACH

10        AVA PIKE                                     TRINITY                           5’6”                 G

4          EMILY CENICEROS                      BUTTE VALLEY                 5’4”                 G

9          LYNDSEY KNOCH                       FOOTHILL                           5’7”                 C

10        ALEXES COLLIER                         YREKA                                  5’3”                 PG

4          JORIANA GIBBENS-EGOLF        SHASTA                                5’10”               F

4          LEXI PETERS                                FOOTHILL                           5’6”                 G

11        HAZEL DeLANGE                        TRINITY                               5’6”                 PG

53        RENIASSANCE JOHNSON          WEED                                   6’1”                 C

11        KALEA THOMAS                          FOOTHILL                           5’11”               F

11        GIANNA TANTARDINO               CHESTER                             5’7”                 F

*** North Girls will wear their ‘white’ uniform: bring dark uniform (in case of a mixup)

*** North Girls practice Sat 3/23 at EHS – gym meetup at 12:40, run the court from 1 to 2

GIRLS SOUTH TEAM

BRIAN BEASLEY – REDDING CHRISTIAN/COACH

25        BROOKLYN BEASLEY                 REDDING CHRISTIAN     5’7”                 G

30        ELLIE BEASLEY                            REDDING CHRISTIAN     5’7”                 G

22        WHITNEY KING                            WEST VALLEY                   5’7”                 G

3          TESS HYDRICK                              WEST VALLEY                   5’4”                 PG

1          SERENA CONWAY                        FALL RIVER                       5’9”                 G

1          DIANA LOMELI-GOMEZ             ANDERSON                          5’4”                 G

10        MARIA BAUTISTA                         ANDERSON                        5’5”                 G

2          EMILY KARLE                               ORLAND                               5’3”                 G

3          CALI ROSALES                               ORLAND                             5’6”                 G

12        JULIANNA MINTO                        MODOC                              6’1”                 C

55        TATUM HUGHES                           QUINCY                              5’9”                 C                    

*** South Girls will wear their ‘dark’ uniform: bring white uniform (in case of a mixup)

*** South Girls practice Sat 3/23 at EHS – gym meetup at 11:40, run the court from 12 to 1

BOYS NORTH TEAM

ROBERT WEST – WEED HS/COACH

11        KELLEN RICCOMINI                   MT SHASTA                         6’2”                 G

4          ALEK ELO                                       SHASTA                                6’1”                 G

11        CARTER AUDINO                          SHASTA                                5’11”               G

23        IINA NABAHE                                 SURPRISE VALLEY           5’11”               F

4          JAYDEN DUNBAR                          YREKA                                  6’1”                 W/F

1          LEO LEON                                       TULELAKE                          5’10”               G

5          TYLER ZANHISER                         FOOTHILL                           5’11”               F

1          ASA ARNOLD                                  FOOTHILL                           6’3”                 G

2          DJ HORTON                                    WEED                                  6’3”                 G

14        RYAN WEBER                                 MODOC                                5’10”               PG

5          ETHAN SHICKLE                           ETNA                                     6”                    G

3          CONNOR FINKS                             LASSEN                                5’10”               PG

*** North Boys will wear their ‘white’ uniform: bring dark uniform (in case of a mixup)

*** North Boys practice Sat 3/23 at EHS – meet at 1:40, run the court from 2 to 3

BOYS SOUTH TEAM

SCOTT GALLIONS – FALL RIVER/COACH

22        MAX BEASLEY                               REDDING CHRISTIAN      6’                     F

3          LUCAS KLIMEK                            CHESTER                             6’                     G

24        COOPER CASEY                             CHESTER                             6’                     G

4          CHASE KALNINS                           WEST VALLEY                   6’1”                 G

2          WESTON KIBLER                          WEST VALLEY                   6’1”                 F

12        ZACH STORY                                  ORLAND                           6’1”                 G

10        ROMAN BENNETT                         CORNING                         5’8”                 PG

2          JAXON KEYS                                  FALL RIVER                       5’10”               G

10        BRANDON BROWN                       FALL RIVER                      5’11”               G

12        BARON GROOMS                          UNIVERSITY PREP           6’1”                 G

13        PETER RUNDLE                             UNIVERSITY PREP           6’1”                 G

32        LELAND HAAG                              ENTERPRISE                    6’2”                 F

*** South Boys will wear their ‘dark’ uniform: bring white uniform (in case of a mixup)

*** South Boys practice Sat 3/23 at EHS – meet at 2:40, run the court from 3 to 4